
Eerste partij audit
Bekend als een interne audit. Deze audits worden meestal intern uitgevoerd door jouw eigen personeel, dat daarvoor is opgeleid. Als je niet over die interne middelen beschikt kunnen de audits ook namens jou door een extern bedrijf worden uitgevoerd.
Tweede partij audit
De leveranciersaudit. Deze audits worden meestal uitgevoerd door lead auditors bij je organisatie en zijn ontworpen om ervoor te zorgen dat de bedrijven die producten/services aan jou leveren doen wat zij zeggen dat ze doen. Hier geldt ook dat deze audits kunnen worden uitgevoerd door een extern bedrijf als je niet over de interne middelen beschikt.
De Externe audit
Ook bekend als een certificatie-audit. Deze audits worden altijd uitgevoerd door een auditor van een certificatie-instelling. Deze audits hebben tot doel certificatie te verkrijgen van de relevante ISO-norm zoals de EN 1090 of de EN -ISO 3834 waarvoor je certificering hebt aangevraagd.
Heb je nog niet alles op orde of zou je aanspraak willen maken op een certificering die bij jouw bedrijf past en heb je zelf niet de mensen of de kennis in huis, dan kun je door ons een pre-scan laten maken. Elektrolas heeft de praktijkmensen in huis die met jou en jouw productieprocesmethodes kunnen meedenken en daar waar nodig kunnen adviseren voor verbeteringen. Externe ogen kijken vaak anders naar processen en procedures en meestal levert dat verfrissende ideeën op.

Bij veel midden en klein bedrijven waarbij de lascoördinatie een neventaak is omdat dit zelden een volle werkweek aan activiteiten omvat, slipt er weleens een certificaat of document door heen die of verlengd of up to date gehouden had moeten worden. Tijdens een audit uitgevoerd door Elektrolas kunnen we je helpen om dit soort spelende problemen voor te blijven.
Mocht je vragen of de behoefte hebben aangaande de:
- EN 1090
- EN ISO 3834
- NEN-EN-ISO 9606
Michael Hagelaars
Telefoon: 0653619541
E-mail: michael@elektrolas.com